چوب یولکا

یولکا درختی است از گونه سوزنی برگ ها هم خانواده درخت کاج کریسمس. رنگ چوب یولکا سفید مایل به زد بود و جزء نرم چوب ها محسوب می شود. چوب یولکا برخلاف ظاهر صاف و سبکی که دارد بسیار مقاوم می باشد. با این حال برای افزایش دوام می توان آن را با روکش های مخصوص محافظت کرد.چوب یولکا به دلیل رنگ کرم و زیبایی که داردنیازی به رنگ های شیمیایی نداشته و فقط با روغن های جلا دهنده جلوه زیبا و منحصر به فرد خود را نشان می دهد. 
چوب یولکا
 

کاربرد چوب یولکا

چوب یولکا با توجه به خصوصیاتی که دارد بیشتر مناسب ساخت و ساز و ساختمان سازی، پالت سازی، کلاف سازی، مبلمان سبک، ترموود، قایق سازی، نرده کشی، صنایع شیمایی چوب مانند کاغذسازی و الیاف سازی، نئوپان، ام دی اف، اچ دی اف، تخته چند لایه و در اغلب صنایع چوب، می باشد. چوب یولکا به نسبت دیگر چوب ها در برابر تحمل وزن و نصب اتصالات مقاومت بالایی دارد.  قابل ذکر است که از چوب یولکا در دکوراسیون داخلی و طراحی مبلمان نیز استفاده می شود.

واردات چوب یولکا

چوب یولکا درمناطق اروپایی بیشترین رشد را داشته. چوب یولکا زود بازده بوده و طی 8 سال به بازدهی می رسد. رشد سریع پولکا باعث به وجود آمدن مزارع تولید چوب و کارگاه های چوب بری در اروپا شده است. به دلیل قیمت مناسب این چوب از روسیه، گرجستان و اروپا وارد می شود.