چوب بلوط

چوب بلوط یکی از متنوع ترین چوب های موجود در کل جهان است. بلوط دارای گونه های متفاوتی  است که این امر سبب شده از نظر طیف رنگی، تنوع رنگی بیشتری نسبت به دیگر درختان داشته باشد. از این رو مورد توجه فعالان عرصه مبلمان می باشد.،  به طوریکه طیف رنگی چوب بلوط از سیاه تا سفید می باشد، که بیشترین طیف مصرفی آن در صنعت چوب قرمز، کرمو عسلی می باشد.
چوب بلوط

کاربرد چوب بلوط

از چوب بلوط به علت تنوع رنگ و طرح در مصارف گوناگون استفاده می شود.از بلوط قرمز و بلوط سفید به دلیل استحکام بالا، قیمت مناسب و رنگ پذیری برای ساخت کف پوش استفاده می شود. از چوب شاه بلوط به دلیل سختی و چگالیتی بال در اتصالات ریلی و ساخت نرده استفاده می شود. از بلوط اروپایی برای مبلمان و دکوراسیون داخلی  استفاده می شود. و البته صدها گونه دیگر از بلوط در دنیا موجود است که علاوه بر مصارف صنعتی و تزئینی، مصارف دارویی نیز دارد.

واردات چوب بلوط

با وجود اینکه خطه شمالی کشور غنی از درختان بلوط می باشند، ولی برای حفظ محیط زیست و هوای پاک، از استفاده بی رویه این درختان جلوگیری به عمل آمده. در نتیجه برای تامین مواد اولیه صنعت چوب با مشکلات کمبود منابع  روبرو خواهیم بود. از این رو واردات انواع چوب بلوط از کشورهایی همچون روسیه، گرجستان و دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. شرکت پاینه چوب با سالها تلاش بی وقفه، در زمینه واردات چوب بلوط، چوب راش و چوب یولکا در حال خدمت رسانی می باشد.